TECHNOLOGY

DRUK 3D

Sercem naszej firmy są drukarki 3D. Specjalizujemy się w kilku technologiach m.in FDM, SLA. Dzięki połączeniu tych technologii oraz pomysłowości i kreatywności naszego zespołu niejednokrotnie udało nam się stworzyć dla innych niemożliwe. Materiały, z których drukujemy to ABS, PLA, PET-G, NYLON, FLEX i inne materiały z domieszkami np. drewna czy gipsu. Pola robocze jakimi dysponujemy do użytku komercyjnego to 20x20x20 cm lub 30x30x30 cm.

Drukarki przeznaczone są do produkcji małoseryjnych ale nieraz pokazaliśmy, że nasza drukarnia licząca ponad 100 drukarek podoła niejednym wyzwaniom.

DRUK 3D

POST-PROCESSING

Posiadane przez nas maszyny i narzędzia w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszego zespołu umożliwiają nam zastosowanie nowoczesnych technik obróbki wytwarzanych przez nas produktów co zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Zajmujemy się szeroką gamą materiałów od polimerów aż po metal. Proces przeprowadzamy od wycięcia lub wydrukowania przedmiotu poprzez łączenie, szlifowanie oraz wygładzanie aż po nanoszenie powłok lakierniczych w posiadanej przez nas profesjonalnej kabinie lakierniczej.

POST-PROCESSING

LASER

W naszym parku maszyn posiadamy między innymi ploter laserowy CO2 o polu roboczym 160x250 cm oraz mniejsze grawerki. Dzięki tym maszynom jesteśmy w stanie przecinać materiały miękkie takie jak tworzywa sztuczne czy sklejka do grubości 10 mm. Poza cięciem jesteśmy w stanie wygrawerować dowolną grafikę czy napis na wyżej wymienionych materiałach, a także między innymi na eco-skórze.

LASER

FREZOWANIE

Posiadany przez nas ploter frezujący o polu roboczym 140x200 cm umożliwia nam wytworzenie różnorodnych produktów. Na ploterze możemy wycinać dowolne kształty przedmiotów, a także tworzyć przestrzenne płaskorzeźby. Na maszynie obrabiamy podobnie jak na ploterze laserowym materiały miękkie, czyli tworzywa sztuczne oraz drewnopochodne, przy czym dodatkowo możemy tu wykorzystać materiały takie jak dibond czy spienione PCV.

FREZOWANIE

ODLEWY

Wykorzystanie technik tworzenia form oraz odlewów umożliwia nam szybkie wytwarzanie małych serii powtarzalnych produktów. Stanowi to także uzupełnienie naszych możliwości produkcyjnych pod kątem wykonywania elementów z betonu bądź w pełni transparentnych żywic. Pozwala to także na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na obróbkę przy tworzeniu serii przedmiotów, ponieważ odlewy bardzo dokładnie oddają kształt i fakturę modelu wyjściowego.

Dzięki szerokiemu spektrum materiałów wykorzystywanych do odlewania możemy uzyskiwać przedmioty o różnych właściwościach fizycznych.

ODLEWY

TERMOFORMOWANIE

Termoformowanie to proces podciśnieniowego formowania tworzywa sztucznego, uprzednio podgrzanego do temperatury, w której możliwe jest jego łatwe kształtowanie. W procesie wykorzystuje się płyty bądź cienkie folie, które po podgrzaniu są naciągane na model i dzięki zastosowaniu podciśnienia następuje odwzorowanie kształtu modelu. W ten sposób uzyskane modele można wykorzystać jako foremki, opakowania produktów, elementy makiet, ozdoby, obudowy maszyn lub urządzeń i wiele innych. Posiadana przez nas termoformierka umożliwia formowanie przedmiotów na arkuszach materiału o wymiarze 297x420 mm.

TERMOFORMOWANIE

ELEKTRONIKA I AUTOMATYKA

W celu realizacji naszych projektów wykorzystujemy różnego rodzaju układy elektroniczne i mechaniczne - umożliwiające stworzenie w pełni funkcjonalnych prototypów oraz interaktywnych produktów. Dzięki połączeniu ich z naszymi możliwościami produkcyjnymi jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej złożonym zagadnieniom.

ELEKTRONIKA I AUTOMATYKA

SKANOWANIE 3D

Odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów – tak w skrócie można wyjaśnić ideę skanowania.

Posiadamy wiele technik skanowania jedną z nich jest fotogrametria polegającą na fotografowaniu mierzonego obiektu z każdej strony i budowaniu modelu 3D za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Natomiast do skanowania 3D obiektów, gdzie wymagana jest wysoka dokładność, używamy wszechstronnych i profesjonalnych skanerów 3D światła strukturalnego Artec Eva i Artec Space Spider. Ich dokładność sięga 0,05 mm. To skanery ręczne, ich mobilność pozwala na skanowanie trudno dostępnych miejsc i obiektów o skomplikowanej budowie i różnych rozmiarach.

SKANOWANIE 3D

ZAUFALI NAM